O nás:
Na taneční scéně v Českých Budějovicích působíme od roku 1992. Postupně soubor prošel érou country tanců, square a round dancingu a hlavně stepu,
ať klasickému nebo americkému.

Dlouhou dobu jsme působili v rožnovském kulturním domě Countryon v Českých Budějovicích.
Se svými choreografiemi se účastnili různých tanečních soutěží a přehlídek. Podíleli se na pořádání westernových akcí, ponny expresů a country taneční soutěže Stodola.
Léta jsme spolupracovali s kapelami Bryčka, Weekend, Patrola, s Honzou Bicanem s Křupany a tanečním souborem Flash.
Souborem prošly desítky tanečníků. Postupně se činnost specializovala a mimo stepové části vznikl samostaně působící klub sqauare a round dance Blueberry, který působí pod DDM České Budějovice (http://blueberry.pry.cz/).
Stále působíme pod TJ Sokol České Budějovice: http://www.sokol-cbu.cz/.

V současné době hlavně stepujeme. Clogging i jazz–step. Tréninky jsou dvakrát týdně v tělocvičně TJ Sokol v Rožnově.
Samostatný trénink má skupina věnující se standardním a latinsko-americkým tancům pod vedením Dany Krausové.
Dále se rozvíjí spolupráce se Svazem neslyšících v Č. Budějovicích. Předtančení ve stylu klasického country vzniklo jako reakce na koncert kapely Traband, který byl uspořádaný pro neslyšící, s písničkama přetlumočenýma do znakového jazyka. Postaveno na myšlence, že na jednom koncertě byli neslyšící "posluchači" na druhém již jako účinkující. Původní záměr byl, že to bude jednorázovka a předtančení se zatančí na dalším koncertě Trabandu. K naší velké radosti to všechny začalo bavit a zkouší a vystupuje se dál. O celý projekt se stará Gábina Levá.

Nabízeme vystoupení na country bálech, plesech, společenský a klubových akcích. Předtančení:klasické country, americký step - clogging, jazzový step, kankán
.

DOMŮ            KONTAKT            FOTOGALERIE            VIDEO            HISTORIE            KALENDÁŘ AKCÍ  

Taneční klub
BLUEBERRY
České Budějovice
clogging        jazzový step         kankán         country tance